
Iskolánkban 2017. november 21–24-e között tartottuk a nyílt napokat. Ennek keretén belül, hagyományainknak megfelelően, kiállítást rendeztünk az aulában. Pár kép a kiállításról.
Iskolánk diákjai kedden az MLSZ Gyermekszektor-program keretében megtekinthették a Magyarország - Costa Rica válogatott labdarúgó mérkőzést a Groupama Arénában, ahol válogatottunk 1-0 arányban győzedelmeskedett.

Pakson jártunk a 12.A, 12.E és a 13,G osztállyal. Sajnos az erőmű üzemi területén nem készülhetett fotó. A Hulladékkezelő bemutatótermében, a Látogatóközpontban és a Múzeumban azonban igen. Ez utóbbi helyen mindent megtekertünk, átkapcsoltunk és megnyomkodtunk, amit csak lehetett.
Iskolánk aulájában a Kaposvári Egyetem oktatói tartottak a jövő tanévben induló képzésekről előadást, praktikus tanácsokkal is ellátva végzőseinket.
Az 1956-os forradalom és szabadságharc hőseire emlékezett 2017. október 23-án Csurgó.
A esemény koszorúzással vette kezdetét, melyet követően Szászfalvi László országgyűlési képviselő ünnepi beszédét hallhatták.
Ezt követően iskolánk diákjai adtak ünnepi műsort.
A műsor forgatókönyve Déry Tibor Szerelem című novellája, Faludy György Pokolbeli víg napjaim c. regénye, valamint Márai Sándor Halotti beszéd című verse alapján készült. A műsorban elhangzottak Zorán Volt egy tánc és Koncz Zsuzsa Ahogy lesz, úgy lesz dalának részletei.
Felkészítő tanárok Cseh Tamás és Varga Zsuzsanna voltak.
A darab szereplői:
Iskolánkban október 19-én egy rövid színdarabbal emlékeztünk az 1956-os eseményekre és az azt követő megtorlásra.
A műsor forgatókönyve Déry Tibor Szerelem című novellája, Faludy György Pokolbeli víg napjaim c. regénye, valamint Márai Sándor Halotti beszéd című verse alapján készült. A műsorban elhangzottak Zorán Volt egy tánc és Koncz Zsuzsa Ahogy lesz, úgy lesz dalának részletei.
Felkészítő tanárok Cseh Tamás és Varga Zsuzsanna voltak.
A darab szereplői:
Október 14-én a Csurgói Jézus Szíve templomban főtisztelendő Kiss Iván prépost, esperes plébános atya szolgáltatta ki több diákunk számára is a bérmálás szentségét.
Köszönjük esperes úrnak és Göndics János plébános úrnak, hogy diákjaink egy nagyon szép ünnep keretében kaphatták meg a Szentlélek ajándékának jelét. Hordozzuk imáinkban tanulóinkat, hogy a Szentlélek valóban hathatósan működjön életükben!
A Magyar Rákellenes Liga 2017. évi tevékenységének mottója: "(A)mit tehetek a rák ellen".
Ehhez a gondolathoz csatlakozva szervezte meg a Liga Csurgói Alapszervezete 2017. október 18-án a saját figyelemfelhívó programját.
A "rózsaszín szalagos" sétát - ami az emlődaganatos betegekkel való szolidalitás jelképe - egy vidám műsor követte, majd egy kellemes kötetlen beszélgetéssel zárult a nap.
A 2017-es szecskaavató is hasonlóan zajlott, mint az előző években.
Idén az új belépő osztályok előzetesen azt a feladatot kapták, hogy készítsenek ajándékokat a végzős osztályoknak, ezek az ajándékok újrahasznosítható anyagokból legyenek. Jobbnál jobb ajándékkal rukkoltak elő a kilencedikeseink. Láthattunk kistraktort, virágcserepet csipeszek felhasználásával, mécseseket, gyűrűket, karkötőket, villából készített fogast és még lehetne sorolni…
2017. szeptember 29-én, az ország minden pontjáról, még a határon túlról is érkeztek a hagyományos középiskolás szántóversenyre a kaposvári Móricz Szakközépiskolába, hogy megmutassák gyakorlati tudásukat. Két kategóriában versenyeztek a tanulók.
Az első kategória ágyekés szántás volt, melyben III. helyezést ért el iskolánk 14/E. osztályos tanulója, BÚTOR GYULA.
A 2. kategória váltva forgató ekével történő szántás, melyben iskolánk 11/I. osztályos tanulója, BARBÉR OLIVÉR az I. helyezést érte el.
Felkészítő tanáruk: Kósa Károly, szakoktató.
Gratulálunk ügyes diákjainknak és a felkészítő tanáruknak!