Március 1-jén iskolánkban megemlékeztünk Arany Jánosról születésének 200. évfordulója alkalmából. Nagyon sok településen utcát neveztek el róla, számos általános és középiskola viseli a nevét az országban. Az talán kevésbé köztudott, hogy egy kisbolygót is róla neveztek el a 89973 Aranyjánost, az apró, 1–2 km átmérőjű, 3,29 éves keringési idejű égitestet, melyet 2002. szeptember 8-án fedezett fel Sárneczky Krisztián.

Megemlékezésünk alkalmával Jónás Liza és Kardos Nikoletta 11.A osztályos tanulók röviden ismertették híres költőnk életútját, majd Fenyvesi Krisztina szintén 11.A osztályos tanuló elmondta Arany János Zách Klára című balladáját, amellyel iskolánkat a nagykőrösi balladamondó versenyen is képviselte a hétvégén. Felkészítő tanára Csehné Varga Csilla volt.

Képek a Google Fotók-on

Események

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com

Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb mûködésért és a felhasználói élmény fokozása érdekében. Az oldal muködéséhez szükséges sütik már be vannak állítva. A sütikről részletesebben nézze meg adatvédelmi oldalunkat.

  Elfogadom a sütiket.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk