Iskolánk szalagavató ünnepélyét 2018.november 16-án délután 16 órakor tartottuk a zsúfolásig megtelt, ízlésesen kidíszített aulánkban.
A végzősök a számukra elhelyezett székeken várták, hogy elkezdődjön a várva várt esemény.

Bodrogi Vazul  köszöntője után Göndics János esperes, iskolánk lelki vezetője mondta el gondolatait és áldotta meg a szalagokat. Majd kezdetét vette a műsor. Elsőként Spolár Viktória 11.E osztályos tanulónk és  Vogel Ádám tanár úr duettjét hallgathattuk. Tanár úr  erre az alkalomra írt szerzeményét adták elő nagy sikerrel. Fenyvesi Krisztina 13.E osztályos tanulónk a tőle megszokott beleéléssel, meghittséggel szavalta el Papp Ádám: Meghatározás - A boldogság című versét.

Meglepetések sora követte a verset. Zámbó Kitti, Zámbó Vivien, Orsós Karolina, Perjési Anna és Orsós Izabella énekelte el végzős szereplő társainak búcsúzóul az Ismerős arcok : Nélküled című számát Utánuk óriási meglepetést és fergeteges hangulatot varázsoltak a színpadra lépő „öreg” diákjaink: Füstös Lizi, Sikter Anna, Sikter András és Cseh Klári, akik a Sikter palánták legifjabb tagját is a mikrofonhoz csábították és megálmodták a csodát!

A ballagtató osztályok nevében Nezdei Noémi 10.J osztályos tanuló szólt a végzősökhöz, kedves, vidám, bíztató szavakat.
A végzősök nevében Mák Rebeka és Horváth Barnabás 12.E osztályos tanulók tolmácsolták a gondolatokat, felelevenítve emlékeket és elgondolkozva azon vajon hol is kezdődik a felnőtté válás…

Vargáné Nagy Viola igazgató asszony ünnepi szavai egy történet köré szövődtek, mely arra bíztatta végzőseinket, hogy soha ne adják fel a reményt, minden negatív történésre tudjanak pozitív választ adni! Találják meg a lehetőségek és az álmok közt az összhangot! Kezdjék el a vizsgákra való felkészülést, a felvételire való pontgyűjtést, melyben az iskola teljes tantestülete segítséget nyújt.

Hagyomány, hogy díjazásban részesülnek azok a tanulóink, akik kiemelkedő teljesítményt nyújtottak, tanulmányi munkájukkal, közösségi munkájukkal.

 • Karvalics Sándor Máté - 11.I osztályos tanuló, a mezőgazdaságban végzett munkájáért
 • Szilágyi Krisztofer - 11.I osztályos tanuló, a mezőgazdaságban végzett munkájáért
 • Kovács Martin - 11.I osztályos tanuló, a mezőgazdaságban végzett munkájáért
 • Szabó Kristóf - 11.I osztályos tanuló, a mezőgazdaságban végzett munkájáért
 • Andik Dániel - 14.E osztályos tanuló, a mezőgazdaságban végzett munkájáért
 • Bausz Gergő - 14.E osztályos tanuló, a mezőgazdaságban végzett munkájáért
 • Barna Zsombor - 14.E osztályos tanuló, közösségi munkájáért
 • Kovács Róbert - 14.E osztályos tanuló, tanulmányi eredményéért
 • Hargitai Krisztina - 14.E osztályos tanuló tanulmányi és közösségi munkájáért
 • Herzsenyák Luca - 14.E osztályos tanuló, közösségi munkájáért
 • Horváth Barnabás Zoltán - 12.E osztályos tanuló, közösségi munkájáért
 • Sikter Barnabás - 12.E osztályos tanuló, kiemelkedő közösségi munkájáért
 • Hegedűs Helga Veronika - 11.K osztályos tanuló, közösségi munkájáért
 • Horváth Dalma - 11.K osztályos tanuló, közösségi munkájáért

Nem volt vége a meglepetéseknek Hegedüs Helga és Horváth Dalma osztályfőnöküknek könnyet csalva a szemébe énekelte el  Road: Világcsavargó című számát. A lányok után a 12.E osztály következett, akik egy szívvel vitték színpadra Máté Péter: Azért vannak a jó barátok dalát, hiszen jó barátok lettek az együtt töltött évek alatt.

Elérkezett a szalagtűzés ideje. Az osztályok méltóságteljesen, büszkén, hol mosolyogva, hol könnyekkel küszködve, de boldogan fogadták osztályfőnökeiktől a várva várt szalagocskákat.

 • 14.E osztálynak László Tünde tanárnő
 • 11.I osztálynak Pintér Károly tanár úr
 • 12.E osztálynak Takács Orsolya tanárnő és
 • 11.K osztálynak Kisné Madács Ilona tanárnő tűzte a szalagokat.

Amíg a táncos lábú tanulóink a báli ruháikat magukra öltötték a közönség az osztályvideókon mulathatott.

11.K osztály táncát a diákok az osztályfőnökük vezetésével tanulták be, a koreográfiát Horváth Dalma az osztály tanulója készítette, a ruhákat osztályfőnökük Kisné Madács Ilona tanárnő varrta. A 12. E osztály táncát Pál Gyöngyi tanárnő tanította be.
A táncokat először uv. fényben , majd lámpafénynél is bemutatták. Mindkét produkció nagy sikert aratott.

Szokásainkhoz hűen végzőseink felkérték szüleiket, párjaikat egy keringőre, elkészülhettek az este emlékezetes fotói, melyeken majd évek múlva könnyek peregnek, vagy éppen csak mosolyognak.
Az estét egy pezsgős koccintás, jókívánságok zárták az iskola falai között, utána a fiatalok elindultak mulatni.

Képek a Google Fotók-on

Események

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com

Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb mûködésért és a felhasználói élmény fokozása érdekében. Az oldal muködéséhez szükséges sütik már be vannak állítva. A sütikről részletesebben nézze meg adatvédelmi oldalunkat.

  Elfogadom a sütiket.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk