Április 20-án iskolánk abban a megtiszteltetésben részesült, hogy Varga László kaposvári megyéspüspök látogatta meg intézményünket. Vargáné Nagy Viola igazgatónő köszöntése után közös szentmisén vettünk részt, melyet Varga László püspök celebrált. A misén közreműködött az iskola énekkara Pintér Károly tanár úr vezetésével.

A szentmisét követően a diákjaink – Mák Rebeka 11.E, Spolár Viktória és Szabó Márk 10.E, valamint Hegedüs Helga 10.K osztályos tanulók - énekes és prózai elemekből álló műsort adtak elő, majd fórumon vettek részt a jelenlévők, amelynek keretében a fiataljainknak lehetőségük volt
kérdéseket feltenni a megyéspüspöknek. A témák között szerepelt a hivatás, a cölibátus, illetve a püspöki lét megélése, melynek kapcsán a főpásztor kifejtette:
„A cölibátus nem egy megfosztott, hanem egy betöltött állapot. Akinek a szívét betölti az Istennel való kapcsolat, az megtapasztalja, mekkora ez az ajándék. Kap egy kincset, melyet fölébe helyez minden más kincsnek. Isten országának örömhírét szeretném továbbadni, melynek különböző útjait
keresem püspökként is. Felismertem, hogy a megtört szentostyában és a megtört emberben ugyanaz a Krisztus van jelen, ezért különös figyelmet fordítok a szegényekre, a megtört emberekre.”

A fórumot követően a tanári karral beszélgetett a megyéspüspök, majd közös ebéddel ért véget a látogatás.

Képek a Google Fotók-on

Események

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com

Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb mûködésért és a felhasználói élmény fokozása érdekében. Az oldal muködéséhez szükséges sütik már be vannak állítva. A sütikről részletesebben nézze meg adatvédelmi oldalunkat.

  Elfogadom a sütiket.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk